23.04.2019.AMFA VƏ İFC-nin tədbirində iştirak.
23 aprel 2019-cu il tarixində Azərbaycan Mikromaliyyə Assosiasiyası və Dünya Bankı Qrupunun üzvü olan Beynəlxalq Maliyyə Korporasiyası (IFC) “Kənd təsərrüfatında mənfəətli dəyər zəncirlərinin maliyyələşdirilməsi: Mikromaliyyə təşkilatları üçün kreditləşdirmə imkanları” adlı tədbir həyata keçirmişdir.
Tədbir əsasən Mikromaliyyə təşkilatları ,Bank Olmayan Kredit təşkilatlarının nümayəndələri üçün təşkil edilmişdir.
Tədbirin məqsədi sağlam kənd təsərrüfatı portfeli yaratmaq üçün kənd təsərrüfatı sektorunun mənfəətli kreditləşməsi, dəyər zəncirlərinin daxilində maliyyəyə olan ehtiyac və risklərin təsirlərinin azaldılması strategiyaları barədə mikromaliyyə təşkilatlarını məlumatlandırmaqdır. Mikromaliyyə təşkilatları xüsusilə də nəğd pul dövriyyəsinə əsaslanan kreditləşmə modeli, habelə daha az riskli və daha mənfəətli kənd təsərrüfatı portfelinin inkişafına kömək edə biləcək dəstək həlləri və xidmətləri haqqında məlumat əldə edəcəklər.

23.04.2019.Participation in AMFA and IFC events.
On April 23, 2019, the International Microfinance Corporation (IFC), a member of the Azerbaijan Microfinance Association and the World Bank Group, introduced a measure called “Cost-Benefit Financing in Agriculture: a mechanism for lending to microfinance organizations”.
The event was organized for representatives of microfinance organizations, non-bank credit organizations.
The goal of the event is to inform microfinance organizations about the profitability of the agricultural sector in order to create a healthy agricultural portfolio, the need for financing in the framework of the value chain and risk reduction strategies. Microfinance organizations will also have access to information about assistive solutions and services that can help develop a cash-based credit model, as well as a less risky and more profitable agricultural portfolio.