23.04.2019.AMFA VƏ İFC-nin tədbirində iştirak.
23 aprel 2019-cu il tarixində Azərbaycan Mikromaliyyə Assosiasiyası və Dünya Bankı Qrupunun üzvü olan Beynəlxalq Maliyyə Korporasiyası (IFC) “Kənd təsərrüfatında mənfəətli dəyər zəncirlərinin maliyyələşdirilməsi: Mikromaliyyə təşkilatları üçün kreditləşdirmə imkanları” adlı tədbir həyata keçirmişdir.
Tədbir əsasən Mikromaliyyə təşkilatları ,Bank Olmayan Kredit təşkilatlarının nümayəndələri üçün təşkil edilmişdir.
Tədbirin məqsədi sağlam kənd təsərrüfatı portfeli yaratmaq üçün kənd təsərrüfatı sektorunun mənfəətli kreditləşməsi, dəyər zəncirlərinin daxilində maliyyəyə olan ehtiyac və risklərin təsirlərinin azaldılması strategiyaları barədə mikromaliyyə təşkilatlarını məlumatlandırmaqdır. Mikromaliyyə təşkilatları xüsusilə də nəğd pul dövriyyəsinə əsaslanan kreditləşmə modeli, habelə daha az riskli və daha mənfəətli kənd təsərrüfatı portfelinin inkişafına kömək edə biləcək dəstək həlləri və xidmətləri haqqında məlumat əldə edəcəklər.

23.04.2019.Участие в мероприятиях AMFA и IFC.
23 апреля 2019 года Международная микрофинансовая корпорация (МФК), являющаяся членом Азербайджанской ассоциации микрофинансирования и Группы Всемирного банка, внедрила меру под названием «Финансирование затрат-выгод в сельском хозяйстве: механизм кредитования микрофинансовых организаций».
Мероприятие было организовано для представителей микрофинансовых организаций, небанковских кредитных организаций.
Целью мероприятия является информирование микрофинансовых организаций о прибыльности сельскохозяйственного сектора для создания здорового сельскохозяйственного портфеля, необходимости финансирования в рамках цепочки создания стоимости и стратегиях снижения рисков. Микрофинансовые организации также получат доступ к информации о вспомогательных решениях и услугах, которые могут помочь в разработке модели кредитования на основе денежных средств, а также менее рискованного и более прибыльного сельскохозяйственного портфеля.