1.05.2019. Bu gün KOB evi layihəsinin təqdimatı baş tutub.
Bu gün Azərbaycan Respublikasının Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyinin təşkil etdiyi tədbirdə KOB evi layihəsinin təqdimatı baş tutub.
Kiçik və orta biznes (KOB) evləri – sahibkarlıq subyektlərinə dövlət və özəl qurumlar tərəfindən xidmətlərin vahid məkanda və əlaqələndirilmiş formada həyata keçirildiyi Azərbaycan Respublikasının Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyinin struktur bölmələridir.
KOB evlərinin fəaliyyətinin məqsədləri - sahibkarlıq subyektlərinə operativlik, şəffaflıq, nəzakətlilik, məsuliyyət və rahatlıq prinsiplərinə uyğun olaraq vahid məkanda, əlaqələndirilmiş formada, yeni üslubda, müasir innovasiyaları tətbiq etməklə “G2B” (dövlət-biznes) və “B2B” (biznes-biznes) xidmətlərinin göstərilməsi, hər bir xidmətin sahibkar məmnunluğu təmin edilməklə qanunauyğun, keyfiyyətli və şəffaf həyata keçirilməsi, sahibkarların maarifləndirilməsi, bilik və bacarıqlarının artırılması məqsədilə onlara təlim, məsləhət, informasiya, beynəlxalq mübadilə proqramlarında iştirak və digər dəstək xidmətlərinin göstərilməsi, biznes ideyasına malik şəxslərin ideyalarının dəqiqləşdirilməsi və sahibkarlıq fəaliyyətinə başlamalarına şərait yaradılması, yeni biznes ideyaların və startapların dəstəklənməsi, kiçik və orta biznes subyektlərinin hüquqlarının, maraqlarının qorunmasında və problemlərinin həllində iştirak edilməsidir.
“Azərbaycan Respublikasının Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyinin fəaliyyətinin təmin edilməsi haqqında” Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 2018-ci il 26 iyun tarixli 148 nömrəli Fərmanının 9.2-ci bəndinə əsasən mərkəzi və yerli icra hakimiyyəti və bələdiyyə orqanları, dövlət adından yaradılan publik hüquqi şəxslər və səhmlərinin (paylarının) nəzarət zərfi dövlətə məxsus olan hüquqi şəxslər tərəfindən mikro, kiçik və orta sahibkarlıq subyektlərinə vahid “G2B” (dövlət–biznes) elektron reyestrə daxil olan xidmətlərin göstərilməsi və hüquqmüəyyənedici sənədlərin verilməsi, həmin reyestr fəaliyyətə başlayana qədər isə “Kiçik və orta biznes evlərində mikro, kiçik və orta sahibkarlıq subyektlərinə göstərilən xidmətlərin siyahısı” üzrə xidmətlərin KOB evləri vasitəsilə həyata keçirilməsi müəyyən edilmişdir.

01.05.2019. Сегодня состоялась презентация проекта дома для МСП.
Мероприятие, организованное Агентством по развитию малого и среднего бизнеса Азербайджанской Республики, началось сегодня.
Дома малого и среднего бизнеса (МСП) являются структурными подразделениями Агентства по развитию малого и среднего бизнеса Азербайджанской Республики, где предприятия управляются государственными и частными организациями в одном месте и на скоординированной основе.
Целью деятельности МСП является предоставление бизнес-объектам услуг «G2B» (бизнес-статус) и «B2B» (бизнес-бизнес) в соответствии с принципами оперативности, прозрачности, вежливости, ответственности и гибкости в едином пространстве, последовательной форме, новом стиле, Предоставление юридических, качественных и прозрачных услуг всем предпринимателям, обучение, консультации, информация, участие в международных программах обмена и другие вспомогательные услуги для повышения осведомленности и навыков предпринимателей, уточнение идей для предпринимательских идей и предпринимательства. создание новых бизнес-идей и стартапов, прав и интересов малого и среднего бизнеса и защита их здоровья.
В соответствии со статьей 9.2 Указа Президента № 148 от 26 июня 2018 года «Об обеспечении деятельности Агентства по развитию малого и среднего предпринимательства Азербайджанской Республики», центральными и местными органами исполнительной власти и муниципалитетами, юридическими лицами и акциями контрольный пакет предоставляется государственными предприятиями микро-, малому и среднему бизнесу за услуги, включенные в электронный реестр "G2B" (государственный бизнес) и выдачу юридических документов, до регистрации этих реестров "Микро- перечень услуг, предоставляемых субъектам малого и среднего предпринимательства »был внедрен через МСП.