27.09.2019. Azərbaycan Mikromaliyyə assosiasiyasının üzv təşkilatların növbədən kənar iclası keçirilmişdir!
27 sentyabr 2019-cu il tarixində Azərbaycan Mikromaliyyə Assosiasiyasının üzv təşkilatların növbədən kənar iclası keçirilmişdir. İclasda "FinexKredit" BOKT Açıq Sehmdar Cəmiyyətini İdarə Heyətinin Sədri Rəşad Qasımov təmsil etmişdir.
Növbədən kənar İclasda AMFA-nın İdarə Heyətinə yeddi üzv seçilmiş və onların içərisindən "İnkişaf üçün Maliyyə" MMC-nin nümayəndəsi Cəlal Əliyev AMFA-nın İdarə Heyətinin Sədri seçilmişdir. Bu vəzifəni Cəlal Əliyevdən oncə "Aqrarkredit" BOKT-nın Strateji planlaşdırma, marketinq və beynəlxalq əlaqələr departamentinin direktoru Süleyman Kələşov tutmuşdur.
Qeyd etmək istəyirik ki "FinexKredit" BOKT- ASC 2013-cü ildən Azərbaycan Mikromaliyyə Assosiasiyasının üzvüdür.

27.09.2019. Состоялось внеочередное собрание членов Азербайджанской Mикрофинансовой ассоциации!
27 сентября 2019 года состоялось внеочередное собрание членов Азербайджанской микрофинансовой ассоциации. Собрание представлял председатель правления открытого акционерного общества Finex Kredit Рашад Гасымов.
На выездном заседании было избрано семь членов Совета AMFA, и среди них был избран представитель Совета AMFA представитель по финансам развития Джалал Алиев. Сулейман Калашов, директор департамента стратегического планирования, маркетинга и международных отношений НКО "Aqrarkredit" , назначен Джалалом Алиевым.
Отметим, что ОАО FinexKredit является членом Азербайджанской микрофинансовой ассоциации с 2013 года.